startup-business-team-on-meeting-in-modern-bright-JDGCN69-scaled.jpg

הכירו את כל הסודות הקטנים החבויים בשטרות

את השטרות שלנו אנחנו בודקים בהתאם לקריטריונים המחמירים ביותר, ועושים כל שנדרש כדי שלא תקבלו סחורה פגומה! הטכנולוגיה המובילה בעולם לזיהוי ובדיקת שטרות!
נושא שעולה רבות על סדר היום הציבורי הוא שער המט”ח, אפשרויות המסחר בו וכדאיות המכירה.לפני שאתם מתחילים לחפש חברות להמרת מט”ח חשוב שתבינו מעט מושגי יסוד.לכל מדינה קריטריונים משלה
חשיבות הוותק והניסיון הינם פרמטרים שאינם נופלים בחלקם מערכן של העמלות ושערי החליפין.

 

אתם כבר חולמים על ערבות אוסטרליה, על אבוריג’ינים וקואלות ויש לכם כבר כרטיס טיסה להגשים את החלום. אז לפני שתמריאו לצד השני של העולם, חשוב לנו לצייד אתכם עם כמה פרטי זיהוי של השטר האוסטרלי, שיעזרו לכם להישמר משטרות מזויפים הסימנים חוזרים על עצמם בכל אחד ואחד מהשטרות האוסטרליים.

1. נייר פולימרי – השטרות האוסטרליים, מודפסים על נייר פולימרי מיוחד שמעניק תחושה ורשרוש מיוחדים. החומר הפולימרי מקשה מאוד על קריעת השטר, ובמידה ותנסה לקמט או לקפל אותו, הוא ישוב מייד חזרה למצבו הישר.

2. צורת יהלום – בשני צידי השטר, ניתן למצוא הדפסה בצורה יהלום. כאשר תרימו את השטר אל האור, יהפוך היהלום לכוכב בעל 7 חודים בתוך עיגול.

3. דפוס שקע – השטרות האוסטרליים מודפסים בשיטת דפוס שקע, שהוא גס למגע. אם תמששו אותו באצבעות, תוכלו לחוש בסימנים בולטים רבים על גבי אלמנטים רבים ב שטר.

4. רשת קווים צבעוניים חדים – בשני צידי השטרות מופיע רקע של קווים צבעוניים וחדים מאוד. שינוי בצבעים או בחדות הקווים תעיד על שטר מזויף. ניתן לבדוק זאת היטב עם זכוכית מגדלת.

5. אולטרא סגול – המספר הסדרתי של השטר יופיע תחת אור אולטרא סגול, וכן, משבצת המכילה את סכום השטר.

חשוב! במידה וזיהיתם שקיבלתם שטר מזויף, ואינכם יכול להשיבו, חשוב שלא להעבירו הלאה. שימוש בשטרות מזויפים הוא עבירה פלילית שעלולה לסכן אתכם.

בין אם לטובת נסיעה לארה”ב, לכל מקום אחר בעולם, או אפילו לשימוש כאן בישראל, חשוב שתדעו לזהות את שטרות הדולר. ריכזנו עבורכם כמה סימנים מרכזיים וקלים שיסייעו לכם להיזהר מזיופים – בארץ וגם מחוצה לה. הסימנים נכונים עבור כל שטרות הדולר האמריקאי:

1. דיו מחליף צבעים – הזזת השטר תגרום למספר הנמצא בפינה הימנית התחתונה להתחלף מצבע נחושת לצבע ירוק.

2. סימן מים – בכל שטרות הדולר סימן מים בצד הימני, מעל למספר המראה על סכום השטר. סימן המים נושא את דיוקנו המרכזי של השטר. הרימו את השטר אל האור ותוכלו לזהות אותו בבירור.

3. סיב ביטחון – משמאל לדיוקן, סיב ביטחון אנכי עם האותיות USA ומספר סכום השטר. את הסיב ניתן לראות משני צידי השטר והוא יהפוך לורוד תחת אור אולטרא סגול.

4. דפוס שקע – שטרות הדולר מודפסים בשיטת דפוס שקע, שהוא גס למגע. אם תמששו אותם באזור הדיוקן, תוכלו לחוש בדיו הבולט.

5. מיקרופרינט – על גבי שטרות הדולר, ניתן למצוא אותיות מזעריות במספר מקומות שונים, אותן ניתן לקרוא בבהירות רק בעזרת זכוכית מגדלת.

6. בשטר של 100 דולר! פס ביטחון כחול- הפס ממוקם במרכזו של השטר. אם תזיזו את השטר, תגלו שהפעמונים מתחלפים במספר 100.

בהזזת השטר לצדדים, הפעמונים והמספר יזוזו מעלה ומטה. הפס ארוג בנייר, לא מודפס עליו.

שימוש בשטרות מזויפים הם עבירה פלילית בכל העולם. במידה וקיבלתם שטר מזויף ואינכם יכולים להשיבו, אל תבצעו בו שימוש – למען ביטחונכם האישי.

נוסעים לקנדה בקרוב? חשוב שתצטיידו בדולר קנדי כבר בישראל! תנחתו בראש שקט ותחסכו לעצמכם הרבה כסף בעמלות מיותרות ובשערי המרה גבוהים. ריכזנו עבורכם מספר סימנים שיסייעו לכם לזהות את השטרות הקנדיים ובכך להימנע מקבלת שטרות מזויפים בנסיעה במונית, בקיוסקים ובכלל. הסימנים נכונים עבור כל השטרות הקנדיים:

1. נייר פולימרי – השטרות הקנדיים מודפסים על גבי נייר פולימרי ייחודי אותו ניתן לחוש מייד (עבה וקשיח יותר מנייר רגיל). את הנייר הפולימרי קשה מאוד לקרוע ואם תקמטו אותו, הוא ישוב לצורתו במהרה.

2. הדפסה בולטת – העבירו את האצבע על גבי השטרות וחושו את ההדפסה הבולטת במספר מקומות.

3. בניין מטאלי – בחלקו הימני התחתון של השטר, ציור של בניין מטאלי, הזיזו את השטר וראו כיצד הצבעים בבניין מתחלפים. הבניין יופיע בשני צידי השטר.

4. דיוקן מטאלי – מעל לבניין, בחלקו הימני העליון של השטר, יופיע דיוקן מטאלי התואם את הדיוקן המרכזי של השטר. בהזזת השטר, הדיוקן יחליף צבעים. הדיוקן יופיע בשני צידי השטר.

5. עלה המייפל – עלה המייפל בצידו השמאלי של השטר מוקף בקו חיצוני שקוף.

6 .מספר חבוי – בתוך עלה המייפל, מתחבא מספר המסמל את סכום השטר.

7. המילה CANADA – המילה CANADA הנמצאת בין הבניין המטאלי לדיוקן המטאלי אף היא מודפסת באופן בולט.

במידה וזיהיתם שקיבלתם שטר מזויף, ואינכם יכולים להשיבו, חשוב שלא להעבירו הלאה. שימוש בשטרות מזויפים הם עבירה פלילית שעלולה לסכן אתכם.

נסיעה לפולין מצריכה מכם רכישת זלוטי, עדיף כבר בישראל, על מנת להימנע מעמלות מיותרות ומשערי המרה גבוהים. לזלוטי שטרות רבים של: 200, 100, 50, 20, 10 – אותם חשוב שתדעו לזהות וכך תמנעו את אי הנעימות שבקבלת שטרות מזויפים. בפולין במיוחד, חשוב לנקוט משנה זהירות ולכן, ריכזנו עבורכם כמה סימני זיהוי לשטרות הזלוטי הפולנים. סימני הזיהוי נכונים עבור כל סוגי השטרות:

1. אלמנטים בולטים – על שטרות הזלוטי אלמנטים בולטים, אותם ניתן לזהות באמצעות נגיעה.

2. סימן מים – הרימו את השטר אל האור וזהו את סימני המים שעל השטרות, התואמים את הדמות המודפסת על כל שטר.

3. סיב ביטחון – בכל שטרות הזלוטי סיב ביטחון השזור בנייר השטר. על הסיב מודפסות אותיות קטנטנות, הכוללות את סכום השטר ואת סימן הזלוטי – הנראים משני צידי השטר.

4. כתר אליפטי – סימן של כתר וסביבו אליפסה המכילה את סכום השטר, יופיע משני צידי השטר.

5. סימנים לכבדי ראייה – כל שטר זלוטי יכלול סימן ייחודי שונה לזיהוי על ידי כבדי הראייה.

6. מיקרופרינט – על גבי השטרות, משני צידיהם, מודפסות אותיות מזעריות, אותן ניתן לקרוא בעזרת זכוכית מגדלת. הגדלת האותיות תראה הדפסה ברורה וקריאה.

7. שטרות בגדלים שונים – שטרות הזלוטי הם בצבעים שונים וגם בגדלים שונים, סימן נוסף שיסייע לכם לוודא שהשטר שקיבלת איננו מזויף.

שטר מזויף אסור בהחלט לשימוש ונחשב עבירה פלילית, לכן, גם אם קיבלתם שטר מזויף וזיהיתם אותו רק לאחר שעזבתם את המקום, חשוב שלא תנסו להעבירו הלאה למען ביטחונכם האישי.

מיליארד סינים לא טועים! ולכן חשוב מאוד שתגיעו מוכנים לנסיעה שלכם לסין, עם שטרות יואן שרכשתם כבר בישראל, בלי לשלם עמלות מיותרות או תעריפי המרה גבוהים. ומכיוון שבסין 6 סוגי שטרות (100, 50, 20, 10, 5, 1) חשוב שתכירו אותם ותדעו לזהות את הסימנים העיקריים – על מנת להימנע מקבלת שטרות מזויפים. הסימנים נכונים עבור כל שטרות היואן הסיניים:

1. סימן מים – בצידו השמאלי המרכזי של כל שטר יואן, סימן מים הנושא את דיוקנו המרכזי של השטר. הרימו את השטר אל האור ותוכלו לזהות אותו בבירור משני צידי השטר.

2.מספר סידורי – בכל שטרות היואן, מספר סידורי בחלקם השמאלי. ישנן 4 ספרות ואותיות צבועות באדום ו-5 ספרות הצבועות בשחור.

3. דפוס שקע – צווארנו של הקיסר הסיני המופיע על כל שטר יופיע בהדפסה גסה למגע, אותה ניתן לזהות במישוש. את ההדפסה הבולטת, ניתן למצוא במקומות נוספים על גבי השטרות.

4.סימן ייחודי לכבדי ראייה – כל שטר יכיל סימן זיהוי ייחודי ובולט, הניתן לזיהוי במישוש. הסימן נמצא בצידו הימני התחתון של כל שטר ומסייע לכבדי הראיה לזהות את סכומו של השטר.

כנראה שתקבלו הרבה מאוד שטרות כעודף בנסיעתכם לסין, שימו לב היטב! אם קיבלתם שטר מזויף ואינכם יכול להשיבו, אל תבצעו בו שימוש – למען ביטחונכם האישי. ושתהיה לכם נסיעה בטוחה!

נורווגיה מחכה לכם… הכל מוכן, כל שנותר לכם הוא לרכוש כתר נורווגי כבר בארץ (הדרך המשתלמת ביותר לקנות מט”ח) ולהגיע מוכנים לנסיעה שלכם. וכדי לאפשר לכם נסיעה בטוחה ומהנה, ריכזנו עבורכם סימני בטיחות שיסייעו לכם לזהות את השטרות הנורווגיים ובכך להימנע מקבלת שטרות מזויפים. הסימנים נכונים עבור כל השטרות הנורווגיים:

1. סימן מים – הרימו את השטר אל האור והבחינו בדיוקן המרכזי של השטר משתקף בצידו השמאלי – מעל סכום השטר (לא ניתן לראותו שלא מול האור).

2. סיב ביטחון – בכל שטר שזור סיב ביטחון. הרימו את השטר אל האור ותוכלו לזהות אותו במרכז השטר ועליו הכיתובNORGES BANK . 3.

3. פס הולוגרמה – בצידו הימני של השטר בצידו השמאלי מעל סכון השטר- בו מופיע הפורטרט, תמצאו פס הולוגרמה ועליו ציור של סוס ולצידו סכום השטר. אם תזיזו את השטר תוכלו לראות את משחק הצבעים של ההולוגרמה.

4. אפקט החלפת צבעים – בצידו השני של השטר (ההפוך לצד הדיוקן) מסתתר טור אנכי של המספר המסמל את סכום השטר. אם תזיזו את השטר, המספרים יחליפו צבעים.

5. רוזטה עם N חבויה – בכל אחד משטרות הכתר מופיעה רוזטה (ציור דמוי פרח) וכשתרימו את השטר אל האור, תתגלה בתוכו האות N.

חשוב לבדוק את השטרות על בסיס קבוע, במיוחד במקומות שנראים לכם מועדים, כמו בנסיעה במונית, בקיוסקים, בשוק ובכל מקום שאיננו תחת פיקוח ציבורי. במידה וקיבלתם לידכם שטר מזויף אותו זיהיתם רק בדיעבד, למען ביטחונכם האישי- אל תבצעו בו כל שימוש.

המטבע הצ’כי הוא הכתר (קרונה), כדאי לרכוש אותו לפני הנסיעה עוד בארץ ולחסוך עמלות ושערי חליפין גבוהים.

השטרות הצ’כים יכולים לבלבל כל תייר מזדמן ולכן, חשוב שתלמדו את סימני הזיהוי המרכזיים שיעזרו לכם להימנע מקבלת שטרות מזויפים. הסימנים נכונים עבור כל השטרות הצ’כיים:

1. פס ביטחון – בכל שטרות הכתר הצ’כי שזור פס ביטחון במרכז כל שטר, הנושא את מספר סכום השטר ואת האותיות

CNB. 2. סימן מים – בצידו השמאלי של כל שטר כתר צ’כי, סימן מים הנושא את דיוקנו המרכזי של השטר. הרימו את השטר אל האור ותוכלו לזהות אותו בבירור.

3. תחת אור אולטרא סגול – יזהרו חלקו הימני של הפורטרט וחלקו העליון של סכום השטר, הממוקם בפינה השמאלית העליונה.

4. מיקרוטקסט – משני צידי השטרות, ניתן למצוא אותיות מזעריות, אותן ניתן לקרוא בעזרת זכוכית מגדלת.

גם אם קיבלתם שטר מזויף ואינכם יכולים להשיבו, אל תבצעו בו שימוש – למען ביטחונכם האישי. ושתהיה לכם נסיעה בטוחה!

הנסיעה שלכם לשוודיה מתקרבת, מקווים שכבר הספקתם להכיר את שטרות הכתר השוודיים שרכשתם בישראל (כי זו הדרך המשתלמת ביותר לקנות מט”ח) וגם אם לא, זה לא מאוחר מדי. ריכזנו עבורכם מספר סימני זיהוי חשובים שיסייעו לכם להימנע מקבלת שטרות מזויפים. הסימנים נכונים עבור כל השטרות השוודיים:

1. פס ביטחון – בכל שטרות הכתר השבדי שזור פס ביטחון בעל 3 חלונות, הממוקם בצידו השמאלי של הדיוקן המרכזי. בהזזת השטרות, תתחלף התמונה בכל חלון בין האותיות KR לבין ציור של כתר.

2. דיוקן מחליף צבעים – במרכז כל שטר דיוקן ולצידו הימני תמונה (משתנה משטר לשטר) ובתוכה מופיע מספר סכום השטר. בהזזת השטר, ישנו הדיוקן והתמונה עם המספר את צבעם מזהב לירוק.

3. סימן מים – בכל שטר כתר סימן מים הנושא את דיוקנו המרכזי של השטר. הרימו את השטר אל האור ותוכלו לזהות אותו בבירור.

4. דפוס שקע – השטרות השוודיים מודפסים בשיטת דפוס שקע, שהוא גס למגע. אם תמששו אותו באצבעות, תוכלו לחוש בסימנים בולטים רבים על גבי אלמנטים רבים בשטר.

5. מיקרופרינט – משני צידי השטרות, ניתן למצוא אותיות מזעריות, אותן ניתן לקרוא בעזרת זכוכית מגדלת.

גם אם קיבלתם שטר מזויף ואינכם יכולים להשיבו, אל תבצעו בו שימוש – למען ביטחונכם האישי. ושתהיה לכם נסיעה בטוחה!

הטיסה שלכם לאנגליה כבר מוזמנת ואתם יוצאים מהארץ עם שטרות של פאונד שרכשתם בישראל (כי רכישת המט”ח המשתלמת ביותר היא בישראל!). כדי להימנע מאי הנעימות של קבלת שטרות מזויפים – כעודף במוניות, בחנויות או בכל מקום אחר, חשוב שתלמדן את סימני הזיהוי של הפאונד. הסימנים חוזרים על עצמם בכל אחד ואחד מהשטרות (5,10,20,50).

1. בדקו את הנייר ואת הדיו הבולט – השטרות מודפסים על נייר ייחודי שמעניק תחושה ורשרוש מיוחדים. אם תעבירו את האצבעות על המילים “Bank of England” תוכלו להרגיש את ההדפסה הבולטת.

2. סימן מים – הרימו את השטר אל האור והבחינו בדמותה המשתקפת של המלכה במרכז השטר משני צדדיו (לא ניתן לראותה שלא מול האור).

3. הולוגרמה מתחלפת – בצידם השמאלי של השטרות, ישנה הולוגרמה בצורת חותם, ובהזזה של השטר, תתחלף ההולוגרמה מדמות צבעונית למספרו של השטר (סכומו).

4. חוט מתכת – בכל שטר שזור חוט מתכת כסוף. הרימו את השטר אל האור וזהו את החוט הכסוף המתוח מקצהו העליון של השטר אל קצהו התחתון.

5. אם ברשותכם מנורת אולטרה סגול איכותית – תוכלו לזהות באמצעותה, בצידו השמאלי התחתון של השטר, מתחת להולוגרמת החותם, את המספר המייצג את סכומו של השטר.

6. ככל שהשטרות עולים בערכם, כך עולה גודלם – כך ששטר של 50 פאונד יהיה גדול משטר של 20 פאונד, שיהיה גדול משטר של 10 פאונד וכו’.

חשוב! במידה וזיהיתם שקיבלתם שטר מזויף, ואינכם יכול להשיבו, חשוב שלא להעבירו הלאה. שימוש בשטרות מזויפים הוא עבירה פלילית שעלולה לסכן אתכם.

שוויץ מרגיש כמו יעד בטוח ונינוח, רכשתם פרנק שוויצרי בישראל ואתם מוכנים לנסיעה. גם בשוויץ, חשוב לנקוט משנה זהירות ולדעת לזהות את שטרות הפרנק השוויצרי שניתנים לכם כעודף. לכן, ריכזנו עבורכם כמה סימנים מרכזיים לזיהוי פרנק שוויצרי:

1. מספר הקסם – בצידו השמאלי העליון של השטר חבוי מספר שקוף. הרימו את השטר אל האור, מתחת לדמות המודפסת יתגלה מספר המייצג את סכום השטר.

2. סימן בולט – בחלקו התחתון של כל שטר יופיע סימן בהדפסה בולטת, שמסייע לכבדי ראייה לזהות את סכום השטר.

3. מיקרוטקסט – במרכז השטר יופיע טקסט מזערי אודות הדמות המודפסת על השטר. על מנת לקרוא את הכיתוב יש להצטייד בזכוכית מגדלת.

4. הולוגרמה מתחלפת – במרכז השטר (מעל לדמות המודפסת) הולוגרמה כסופה. הזיזו את השטר והבחינו בסכום השטר שמופיע בשני צידי ההולוגרמה.

5. סימן מים – בצידו הימני העליון של השטר, מתחת לסכום הכתוב, מסתתרת דמות השטר. הרימו את השטר אל האור וגלו את הדמות.

6. דפוס שקע – השטרות השוויצרים מודפסים בשיטת דפוס שקע, שהוא גס למגע ומותיר אחריו סימני צבע כאשר מחככים את השטר על דף נייר.

ועכשיו, כשבידיכם סימנים מרכזיים לזיהוי פרנק שוויצרי, חשוב להקפיד על תשומת לב בקבלת שטרות, על מנת להימנע משימוש בשטרות מזויפים, שעלול לסכן אתכם.

הטיסה שלכם לדנמרק מתקרבת, רכשתם שטרות דניים בישראל (הדרך המשתלמת ביותר!) ואתם מוכנים ומזומנים לנסיעה. כדי שתהיה לכם נסיעה מהנה ובטוחה, ריכזנו עבורכם כמה סימני זיהוי לשטר הכתר הדני, סימני הזיהוי נכונים עבור כל סוגי השטרות:

1. נייר כותנה – השטרות הדניים, מודפסים על נייר כותנה דוחה לכלוך, חזק ועמיד, המיוצר בתנאים מיוחדים. בנייר עצמו מוטבעים סימני מים וסיב ביטחון חבוי.

2. סימן מים – כאשר תציבו את השטר מול האור, יתגלה על השטרות סימן המים, בצורת ספינת ויקינגים בפיורדים – בצד השמאל העליון, מתחת לסכום השטר .

3. תבליטים – לטובת כבדי הראייה, מודפסים על השטרות הדניים סימנים בולטים שמסייעים בזיהוי סכום השטר, ביניהם הגשר ומספר הסכום, בצידו הקדמי של השטר.

4. גודל השטרות – גודל השטרות הדניים משתנה בין שטר לשטר – סימן זיהוי נוסף עבור כבדי הראיה, שעשוי לשמש גם אתכם בזיהוי שטרות מזויפים.

5. פס ביטחון – לכל שטר דני, פס ביטחון במרכזו, עם תבנית של גל שעולה ויורד כאשר מזיזים את השטר. במידה והגיע לידיכם שטר שזיהיתם כמזויף ואינכם יכולים להשיבו, חשוב שלא לבצע שימוש בשטר, על מנת שלא לסכן את ביטחונכם, שכן, שימוש בכסף מזויף הינו עבירה פלילית.

יפן כבר מחכה לך! ואפילו קנית שטרות של ין כבר בארץ (כי זה הכי משתלם!). אז כדי שתרגישו בטוחים ותדעו לזהות שטר של ין יפני, כשתקבלו עודף במונית, בחנויות ובכל מקום (וגם תדע אם הוא חלילה מזויף), ריכזנו עבורכם כמה מסימני הזיהוי של שטרות הין היפני. הסימנים חוזרים על עצמם בכל אחד ואחד מהשטרות (1,000,5,000,10,000).

1. סימן מים – במרכז השטרות אליפסה בהירה. הרימו את השטר אל האור והבינו בדמות המשתקפת במרכז השטר משני צדדיו (לא ניתן לראותה שלא מול האור).

2. הולוגרמה מתחלפת – בצידם השמאלי התחתון של השטרות (10,000, 50,000), ישנה הולוגרמה צבעונית. בהזזת השטר, תתחלף ההולוגרמה ל-3 תמונות שונות, פריחת הדובדבן, סכום השטר וסמל הבנק.

3. תמונה חבויה – בזווית מסוימת, תתגלה המילה NIPON (שמשמעותה “יפן” ביפנית) במרכז צידו התחתון של השטר, ובצידו השני, יתגלה, באותה הזווית סכום השטר. בשטר של 1,000 ין תתגלה רק המילה

NIPON. 4. דיו ורוד פנינה – בזווית מסוימת, יתגלה במרכזו של השטר, דיו ורוד פנינה, חצי שקוף, המודפס בתבנית על האזורים השחורים במרכז השטר.

5. מיקרופרינט – במספר מקומות על גבי השטרות, ניתן למצוא הדפסה מזערית של המילים “NIPPON GINKO” (שמשמעותן: “הבנק של יפן” ביפנית). המילים הללו שזורות משני צידי השטרות

חשוב מאוד להקפיד על תשומת לב בקבלת שטרות, על מנת להימנע משימוש בשטרות מזויפים, שעלול לסכן אתכם.

דילוג לתוכן